Akik muszlim, hindu, buddhista vagy más vallásról tértek át, vannak leginkább kitéve az üldöztetéseknek, a legszigorúbb korlátozásoknak, hátrányos megkülönböztetésnek és támadásoknak Bangladesben. A szélsőséges támadásoktól tartva, gyakran gyűlnek össze kis gyülekezeti házakban vagy titokban. Azok a gyülekezetek, akik muszlim többségű helyen hirdetik az evangéliumot, üldöztetésnek vannak kitéve, de még a hagyományos gyülekezetek vezetőit is, mint a Római Katolikus Egyházét, támadások vagy fenyegetések érik. A 2025-ös jelentési időszak politikai zűrzavarokról számolt be az országban. Az erőszakos zavargások a miniszterelnök lemondásához vezettek és a hittérítők, különösképpen azok, akik áttértek, növekvő számú erőszakos támadásnak vannak kitéve. Az ilyen átmeneti időszak mindig rendkívüli kihívást jelent a vallási kisebbségek számára. A keresztények, akik etnikai kisebbséghez tartoznak, kétszeres üldöztetésnek lehetnek kitéve: először az etnikai hovatartozásuk miatt, másodszor a hitük miatt. Ebben az évben a többségében keresztény bawm etnikai csoport több tagját megölték, sokukat menekülésre kényszerítve a katonaság és más fegyveres csoportok viszályában.
Akik áttértek (különösen iszlám, de hindu, buddhista vagy más hagyományos vallásokról), azok vannak leginkább kiszolgáltatva az üldöztetésnek Bangladesben. Bár az áttérés törvényes lehetőség, az áttérőkre nagy nyomás nehezedhet, sőt, a helyi közösségek akár erőszakhoz is folyamodhatnak. Ráadásul jelentős erőszaknak lehetnek kitéve mindazok a keresztények, akik etnikai vagy menekült közösségekhez tartoznak.
Üldöznek, sanyargatnak és bántalmaznak, de meg nem törnek.
Mijanur Rahman* bangladesi keresztény.
Banglades két szinttel feljebb lépett a ranglétrán a tavalyi listához képest. Bár az erőszakos tüntetések 2024 augusztusában a mérges diákok kezdeményezése volt, akik a munkakvóta-rendszer miatt tiltakoztak, végül mégis a keresztényeket támadták meg. A radikális csoportok kihasználva a káoszt, megtámadták a keresztény közösségeket, különösképpen az áttérteket. Házakat égettek fel (beleértve egyházi ingatlanokat is) és néhány hívő a föld alá kényszerült. Ez csak újabb emlékeztető arra, hogy a keresztények élete Bangladesben milyen veszélyes.
Az Open Doors munkatársai a helyi bangladesiekkel együttműködve az üldözöttek felkészítését, tanítványképzést, Bibliát és más keresztény irodalmat, irodalmi programokat és társadalmi-gazdasági megerősítést, valamint sürgősségi segítséget nyújt az üldöztetés áldozatainak.
Drága Urunk, imádkozunk népedért Bangladesben. Kérünk, fedezd be őket szárnyaid oltalmával, hogy ne legyenek a radikális csoportok kiszemeltjei. Imádkozunk politikai szilárdságért, és hogy a keresztényeket szereteted és békéd nagyköveteinek tekintsék a megpróbáltatások közepette. Kérünk, emlékeztesd a bangladesi keresztényeket, hogy nincsenek egyedül, és hogy az imádkozó, globális egyházhoz tartoznak. Mindezekért imádkozunk Jézus nevében, ámen.